header stip
logo background

SMS půjčky ihned – pomocná ruka nebo past?

Někdy se můžete dostat do situace, kdy náhle nemáte prostředky na zaplacení nezbytných výdajů. Okamžitě vyvstává otázka: kde vzít rychle peníze a přečkat do další výplaty? Mnozí z nás začnou hledat na internetu půjčky do výplaty, které jsou známy také pod pojmem SMS půjčky. Tyto půjčky mohou být dobrým sluhou, ale i zlým pánem. Koneckonců každá půjčka je určitým rizikem. Co byste měli o SMS půjčkách "ihned" vědět?

SMS půjčky pro každého zájemce

Tyto produkty slouží na překlenutí nenadálých výdajů, na které nezbyly peníze z měsíčního rozpočtu. Tyto dostupné půjčky pomohou žadatelům z nesnází bez ohledu na výši jejich příjmu a jejich úvěrovou historii. Z toho důvodu je využívají nejen pracující lidé, ale i ženy na mateřské dovolené, důchodci, studenti a OSVČ s nahodilým příjmem.

Půjčku sjednáte během chvíle

O půjčku přes SMS zažádáte jednoduchým způsobem: vyplníte online formulář s nezbytnými údaji, zvolíte výši půjčky a dobu splatnosti a vyčkáte na vyhodnocení žádosti. V některých případech musíte zaslat 1 Kč pro ověření svého bankovního účtu na účet poskytovatele a teprve poté vám budou vyplaceny peníze. O další půjčky již můžete žádat prostřednictvím SMS nebo přes klientské rozhraní v uživatelském účtu.

Transparentní a férové podmínky

Solidní nebankovní společnosti stanovily jasná pravidla pro poskytování rychlých půjček a v průběhu schvalovacího procesu a splácení by vás nemělo nic překvapit. Od samého počátku víte, jaký poplatek zaplatíte za vypůjčenou částku a do jakého data ji musíte vrátit. Nový spotřebitelský zákon navíc chrání spotřebitele před lichvářskými praktikami a neúměrnými sankcemi.

Rizika půjček do výplaty nepřehlížejte

Než zažádáte o tyto půjčky do výplaty, zvažte své platební schopnosti. V případě půjček do výplaty je velmi snadné si půjčit, ale často problematické peníze splatit, zejména pokud máte nízký příjem. SMS půjčky neslouží k řešení dlouhodobých finančních problémů a neměli byste jimi splácet jiné závazky, protože to obvykle končí hlubší zadlužeností až exekucí.

K dispozici je vám pár tisíc korun

Na rozdíl od spotřebitelských úvěrů, SMS půjčky jsou z hlediska delšího časového období nevýhodné a jejich výše je většinou omezena částkou 5 tisíc korun. V závislosti na smluvních podmínkách byste měli půjčené peníze vrátit do jednoho měsíce nebo si můžete za poplatek prodloužit dobu splatnosti.

Čemu věnovat pozornost?

Než podepíšete smlouvu o půjčce do výplaty, srovnejte jednotlivé nabídky a všímejte si zejména výše poplatků za každou půjčenou tisícikorunu. Žádejte o půjčku u významných nebankovních společností, jejichž hodnocení naleznete v nezávislých diskuzích. Mějte na paměti, že solidní poskytovatelé půjček před vámi nic netají.