header stip
logo background


SMS půjčky - úvěr pro každého

7. 6. 2024

Moderní technologie nabízejí netušené příležitosti: možnost půjčit si prostřednictvím internetu nebo mobilního telefonu. Stačí zaslat vyplněnou online žádost nebo SMS zprávu a peníze jsou rázem Vaše. Vůbec nejoblíbenější jsou tzv. "SMS půjčky pro každého", které poskytují menší částky s kratší dobou splatnosti do 31 dnů. Trn z paty Vám vytrhnou při špatné finanční situaci před výplatou nebo při nenadálých výdajích, s nimiž jste v měsíčním rozpočtu nepočítali.

Charakteristika SMS půjček:

  • rychlé krátkodobé půjčky
  • žádost přes internet či SMS
  • spíše menší částky
  • poskytovatelem je nebankovní společnost
  • často bez lustrace registru dlužníků
  • vysoké úroky a RPSN

Online registrace

Noví klienti si obvykle mohou půjčit částku až do výše 5 000 Kč, stávající zákazníci leckdy až do 15 000 Kč. K získání peněz přes SMS je nejprve nutné zaregistrovat se na webových stránkách nebankovní společnosti a poté Vám nic nebrání v tom zažádat o půjčku přes mobilní telefon. Někdy je zapotřebí zaslat 1 Kč z bankovního účtu pro jeho ověření, na který Vám následně přijdou peníze.

Poskytovatele si prověřte předem!

Jak nenaletět nepoctivým poskytovatelům půjček? Jistotu solidního jednání získáte s SMS půjčkou od Ferratum, NetCredit, Kredito24, Zaplo nebo Simplepůjčka.

Obecné charakteristiky SMS půjček

SMS půjčky jsou řešením, když potřebujete rychle půjčit peníze a nemůžete doložit svůj příjem. Ocitli jste se v minulosti v registru dlužníků? Ani to není překážkou. Navíc půjčku není potřeba ničím jistit ani hledat ručitele. Od schválení žádosti máte peníze připsány na účtu téměř okamžitě.

Nevýhodou může být fakt, že je možné požádat pouze o nižší částku. Někdo může vnímat negativně i krátkou dobu splatnosti, ale pokud máte trvalý příjem, půjčku v příštím měsíci hravě splatíte. Hlavní nevýhodou však je vysoká roční procentní sazba nákladů (RPSN), v níž jsou promítnuty úroky a poplatky, které souvisejí s půjčkou.

Náš tip: Víte, jaká jsou nejčastější pochybení při sjednávání půjčky? Patří k nim například absence dostatečného porovnání parametrů vícero půjček, zatajování důležitých informací o vlastních poměrech, příjmech apod. nebo také sjednání velkého množství půjček, které pak lidé nejsou schopni pohodlně zvládat splácet.