header stip
logo background


Co je to americká hypotéka

7. 6. 2024

Získat hypotéku nemusí být vůbec snadné. Vadí vám nutnost dokládat účel využití vašich financí? Pak se zaměřte na hypotéku americkou, která vám možná pomůže splnit si váš sen, a zafinancujete s ní, cokoliv bude potřeba.

Úvěr bez dokládání účelu

Americká hypotéka je typ úvěru, který není účelově vázán. Můžete díky ní zaplatit cokoliv, co vyžaduje vyšší investici, třeba nové bydlení, rekonstrukci, automobil nebo exotickou dovolenou, a nemusíte to společnosti, která vám peníze poskytuje, nijak dokazovat. Zásadní informace je, že při americké hypotéce se ručí nemovitostí.

Výhody i nevýhody americké hypotéky

Americká hypotéka má vyšší úrokovou sazbu než hypotéka klasická, nicméně jsou nižší než u úvěru spotřebitelského. Mnoho lidí ani neví, že tato možnost existuje a zbytečně si na některé věci berou příliš nevýhodné půjčky. Splátky je možné rozložit si až na 20 let. Příjemná je určitě informace, že když půjčku předčasně splatíte, nečekají vás žádné sankce. Nevýhodou je riziko, že o zastavenou nemovitost přijdete, pokud nezvládnete úvěr řádně splácet. Možná vás také zaskočí několikatisícové poplatky za vyřízení této hypotéky.

Kolik peněz si můžete půjčit

Výše poskytnutého úvěru závisí na hodnotě nemovitosti, ke které dáváte společnosti zástavní právo. Rovněž se odvíjí od maximálního úvěrového rámce, který je nastaven. Z principu platí, že lze získat až 70% zástavní hodnoty dané nemovitosti. Minimální výše bývá 100 000 Kč, maximální 5 milionů Kč.

Jak americkou hypotéku získat

O tento typ hypotéky může požádat občan ČR nebo cizinec s trvalým pobytem v ČR, starší 18 let. Maximální věková hrance k plánovanému splacení úvěru je 70 let. Banky většinou požadují potvrzení o příjmu nebo výpisy z účtu, nebankovní společnosti tento požadavek obvykle nemívají. Podmínky pro získání bývají individuální. Často potřebujete výpis z katastru nemovitostí, ocenění nemovitosti a nabývací tituly.